CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Kolejna firma dołączyła do Karty Seniora

Email Drukuj PDF
25-procentową żniżkę zyskają posiadacze Chocianowskiej Karty Seniora w salonie optycznym mieszczącym się przy ul. Kolejowej w Chocianowie. To już kolejna firma, która zaangażowała się w projekt. Przypomnijmy, że dzięki Chocianowskiej Karcie Seniora ze zniżek można skorzystać w m.in. Kuźni Smaku i w jednym ze sklepów na chocianowskim targowisku. Ponadto posiadacze karty mogą bezpłatnie korzystać z Delfinka.

Koordynatorem wszystkich działań w ramach Chocianowskiej Karty Seniora jest Jerzy Staszczak. Kartę wyrobić można w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. Wszystkie wnioski dotyczące Chocianowskiej Karty Seniora dostępne są na stronie BIP.

Pierwszy egzamin za gimnazjalistami!

Email Drukuj PDF
102 gimnazjalistów przystąpiło w środę do egzaminu z części humanistycznej. W pierwszej kolejności uczniowie rozwiązywali test z historii i wiedzy o społeczeństwie, a po przerwie przystąpili do testu z języka polskiego. 
 
Na pytania nauczycieli o stopień trudności, odpowiadali różne. Jedni odpowiedzieli, że trudne, inni po chwili refleksji - umiarkowanie trudne. Niektórzy odpowiadali, że zadania nie sprawiły im trudności, czyli, jak w życiu, ile respondentów - tyle różnych odpowiedzi. Jedno jest pewne, gimnazjaliści wyglądali bardzo poważnie i odświętnie - gołym okiem było widać, że to ważny dla nich dzień. Ważny dla uczniów oraz nauczycieli, którzy wspierali swoich uczniów. 

Dziś odbędzie się egzamin z części matematyczno-przyrodniczej. 

opr. Dorota Kyc

Komunikat

Email Drukuj PDF
Informujemy, że w okresie świąt Wielkiej Nocy autobusy Lubińskich Przewozów Pasażerskich nie będą kursowały na trasie Chocianów - Lubin.


Uciekając porzucił klatkę z gołębiem

Email Drukuj PDF
Policjanci z Chocianowa zatrzymali 57-latka, który na ich widok porzucił klatkę z gołębiem i zaczął uciekać. Podjęcie interwencji przez funkcjonariuszy spotkało się z agresywną postawą mieszkańca gminy Przemków, który odpowie nie tylko za złamanie przepisów prawa łowieckiego, ale również za naruszenie nietykalności, znieważenie i próbę zmuszenia policjantów do odstąpienia od czynności służbowych. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.Odnalezienie klatki służącej do kłusownictwa z zainstalowanymi wnykami i z znajdującym się wewnątrz gołębiem, zgłosił policjantom jeden z mieszkańców gminy Chocianów, który wybrał się do lasu na spacer. Mężczyzna chcą wypuścić ptaka na wolność, zauważył idącą w jego stronę postać, po czym postanowił oddać sprawę w ręce policjantów.

Funkcjonariusze, którzy dotarli na miejsce, szybko namierzyli opisywanego w zgłoszeniu mężczyznę, który na ich widok porzucił klatkę z gołębiem i rozpoczął ucieczkę. Policjanci po chwili dogonili adresata interwencji, który jednak w żaden sposób nie chciał podporządkować się poleceniom mundurowych. Funkcjonariusze wysłuchując różnego rodzaju obelg pod swoim adresem oraz napotykając czynny opór ze strony mężczyzny, ostatecznie obezwładnili i zatrzymali 57-latka. Późniejsze badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało u zatrzymanego ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu posiadania urządzenia przeznaczonego do kłusownictwa. Mężczyzna odpowie ponadto za znieważenie, naruszenie nietykalności i próbę zmuszenia interweniujących policjantów do odstąpienia od czynności służbowych. Przestępstwa, o które podejrzany jest 57-latek, są zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Polkowicach

InformatorWane i Poyteczne


17. czerwca 2019

Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Laura, Albert